System optyczne MDU (bez DVB-T)

Chcesz stworzyć wydajną i wygodną sieć służącą do dystrybucji sygnału cyfrowego w Twoim domu lub firmie? Szukasz sprawdzonych rozwiązań oraz uniwersalnych komponentów? Sprawdź czym jest system MDU (bez DVB-T). Dzięki niemu przekonwertujesz sygnał cyfrowy na sygnał analogowy, a kompatybilność z innymi elementami wymaganymi w tego typu rozwiązaniach sprawi, że będzie to proste i wydajne.

Czym jest MDU?


MDU to z języka angielskiego Multi Dwelling Unit, czyli budynek wielokondygnacyjny. Systemy optyczne MDU (bez DVB-T) natomiast jest to system rozsyłu danych w tego typu budynkach. Niezależnie czy chodzi o budynek firm, wielu firm, blok mieszkalny czy dom jednorodzinny, systemy tego typu sprawdzą się jako kompleksowe rozwiązanie instalacji.

Jak działa?


System MDU (bez DVB-T) jest to sposób rozprowadzenia sygnału po budynku, dotyczy to głownie sygnału internetowego, dostarczanego do budynku za pomocą światłowodu. Stosowany również w przypadku cyfrowego sygnału satelitarnego. Sam system opiera się na konwerterze, którzy rozprowadza dostarczony sygnał pomiędzy liczne punkty odbioru odbiorników optycznych. Punkty te to mogą być odbiorniki umieszczone w poszczególnych biurach lub mieszkaniach. Z nich natomiast sygnał dostarczany jest do urządzeń takich jak komputery czy telewizory.

Czym jest konwerter optyczny?


Konwerter optyczny konwertuje sygnał satelitarny RF na sygnał optyczny. Dystrybucja sygnału odbywa się za pomocą światłowodu jednomodowego. Konwertery tego typu mogą dostarczać sygnał do ponad 30 punktów odbiorczych, a sam sygnał można dzielić z pomocą typowych splitterów optycznych.

Jak zacząć?


Planujesz założyć system MDU (bez DVB-T) w Twoim domu lub firmie? Najlepiej będzie, jeśli zgłosisz się z tym do osób specjalizujących się w temacie. Doradzą Ci oni, jaki komponenty kupić oraz pomogą w konstrukcji odpowiedniej instalacji. Pamiętaj, że system MDU (bez DVB-T) dobra cena to nie wszystko i czasami warto zapłacić więcej za lepsze parametry oraz lepszą jakość komponentów.

System MDU (bez DVB-T) sklep zaoferuje Ci sprawdzone rozwiązania, które utrzymają sygnał w Twoim budynku na wysokim poziomie jakości. Dodatkowo pamiętaj również o tym, że prosta, wydajna i wygodna instalacja to mniejsza ilość awarii, tym samym oszczędność czasu Twojego i innych osób zależnych od Twojej instalacji. Warto zainwestować w dobrej jakości system MDU (bez DVB-T) ponieważ jest to inwestycja na lata, która odpowiednio konserwowana będzie działać bez zarzutów.

Sprawdź również: Konwertery LNB Quad, Konwertery LNB QuattroOdbiorniki do MDU i IRS
Znajdziesz u nas również producentów: ORNO-POLSKA SP. Z O.O., XiaomiINFOMIR

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl