Wagi bagażowe

Jeszcze niedawno wagi bagażowe traktowane były jako niepotrzebny gadżet. W dobie globalizacji i coraz częstszych podróży stają się one jednak niezbędnym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego. Warto podkreślić, że linie lotnicze bardzo restrykcyjnie podchodzą do egzekwowania przepisów w tym zakresie. Wagi bagażowe pozwalają na precyzyjne zważenie walizki przed podróżą samolotem oraz na uniknięcie dodatkowych, nieprzewidzianych opłat za nadbagaż. Mogą być one wykorzystywane również do ważenia przesyłek, żywności czy podczas przeprowadzek. Wagi bagażowe to urządzenia lekkie o ergonomicznym kształcie, które z łatwością można przechować i zabrać ze sobą w dowolne miejsce na świecie.

Jak działają wagi bagażowe?

Przenośne wagi bagażowe to zazwyczaj urządzenia w kształcie uchwytu, które są bardzo proste w obsłudze. Od użytkownika wymagane jest jedynie zawieszenie na haczyku wybranego przedmiotu lub podniesienie go razem z wagą. Następnie należy przytrzymać przedmiot oraz wagę w pozycji pionowej przez kilka chwil. Pomiar ciężaru trwa dosłownie moment. Skala wagi przewiduje zakres do 40-50 kg, z dokładnością do kilkudziesięciu gramów. Niektóre modele wag bagażowych wyposażone zostały w taśmę mierniczą, co ułatwia użytkownikowi w razie potrzeby zmierzenie wymiarów bagażu. Jeśli chodzi o wagi bagażowe dobra cena tych urządzeń sprawia, że ich zakup to wydatek na każdą kieszeń, gwarantujący spokój i pewność przed każdą podróżą.

Cyfrowe wagi bagażowe

Biorąc pod uwagę wagi bagażowe sklep oferuje przede wszystkim modele elektroniczne. Wagi cyfrowe do bagażu nie wymagają specjalistycznej wiedzy do ich obsługi. W większości przypadków to urządzenia kompaktowe oraz bardzo funkcjonalne, ze względu na dodatkowe możliwości. Cyfrowe wagi bagażowe posiadają czytelny i wyraźny wyświetlacz LCD, na którym można odczytać wynik pomiaru wagi. Niezwykle przydatną funkcją cyfrowych wag bagażowych jest automatyczne wyłączenie po zakończeniu czynności pomiarowych (tzw. funkcja auto power-off), które pozwala oszczędzać baterię. Niektóre modele posiadają również możliwość pomiaru temperatury pokojowej, zapamiętują wagi bagażu, posiadają funkcję tarowania (wyzerowania wagi z pustym bagażem) oraz możliwość zmiany jednostki wagi, np. na funty. Na rynku dostępne są także urządzenia 3w1, które łączą w sobie powerbank, latarkę oraz wagę. Warto pamiętać, że w przypadku cyfrowych wag bagażowych prawidłowy pomiar ciężaru uzależniony jest od stanu baterii - bezpieczniej będzie sprawdzić go wcześniej.

Sprawdź również: Zestawy głośnomówiące, Etui i Pokrowce, Uchwyty do telefonu
Znajdziesz u nas również producentów: NatecPower WalkerOpenBox

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl