Oświetlenie LEDOWE 

Oświetlenie LED to specjalne diody elektroluminescencyjne, które emitują światło. Wyróżniają się one znacznie spośród innych tego typu rozwiązań. Przede wszystkim lampy diodowe charakteryzują się niebywałą oszczędnością energii. Źródło pobiera mniej prądu co wpływa znacznie na oszczędności w portfelu. Specyfika lamp LED pozwala też  na wygenerowanie bardzo dużych zasobów mocy. 

Oświetlenie LED - dlaczego warto na nie postawić?

Produkty dostępne w sklepie z oświetleniem LED wiążą się z wieloma zaletami. Przede wszystkim tego typu lampy są bardzo wytrzymałem, a okres ich działania jest dość długi. Kolejną kwestią jest wydłużony okres gwarancyjny, który znacznie przewyższa gwarancję zwyczajnego oświetlenia. Zazwyczaj wynosi on około 2 - 3 lata. 

Oświetlenie LED dostępne jest w atrakcyjnych cenach, przystępnych dla klientów. Dlatego nie warto inwestować w zwyczajne oświetlenie, które często trzeba wymieniać.

Zastosowanie oświetlenia LED

Oświetlenie LED jest bardzo uniwersalne. Można je zastosować w wielu różnych miejscach. Diody bardzo często montuje się w mieszkaniach, różnych biurach, magazynach, wielkich halach produkcyjnych, a także na zewnątrz np. w parkach, różnych miejscach użyteczności publicznej i w galeriach handlowych. Prezentują się one bardzo estetycznie, a ponadto są użyteczne i praktyczne. Oświetlenie LED spełnia swoje zadanie w 100%. Jak wspomniano wcześniej zapewnia ono oszczędność energii i barwę światła, która bardzo zmienia dotychczasowy wygląd danego pomieszczenia. 

Oznaczenia żarówek LED

W zwyczajnych żarówkach moc światła, które jest emitowane określa się w watach. W przypadku diod LED sprawa wygląda trochę inaczej. Z uwagi na to, że lampy zużywają mniej energii ich moc podawana jest w lumenach. Im więcej lumenów tym emitowane światło jest mocniejsze. Na poszczególnych diodach LED znajduje się także szereg innych oznaczeń. Określone są m.in. podany jest kąt rozsyłu światła. Im jest on większy tym większą przestrzeń oświetli żarówka. Ważne jest także to, czy dioda emituje światło o barwie zimnej czy ciepłej.

Warto wiedzieć, że temperatura światła białego wyraża się w Kelwinach i im bliżej początku skali on się znajduje tym światło jest cieplejsze. Chłodne oświetlenie pobudza i poprawia koncentracje, a ciepłe relaksuje i pozwala się odprężyć. Wybór typu oświetlenia jest zależny od tego w jakim pomieszczeniu mają się znaleźć lampki. Możliwe jest także zakupienie oświetlenia, które pozwala na oświetlenie pomieszczenia różnymi kolorami świateł. 

Sprawdź również: Naświetlacze LED, Lampy elewacyjne, Lampy biurkowe
Znajdziesz u nas również producentów: Polsat CyfrowySpace Sport ActionVarta

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl