Opcje przeglądania

Liczniki mierniki zużycia energii

Komputer, pralka, telefon, telewizor czy też lodówka to sprzęty AGD i RTV, które do działania wymagają energii elektrycznej. Aby się dowiedzieć, ile tak naprawdę zużywają prądy, musimy zainstalować specjalne liczniki zużycia energii. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Liczniki zużycia energii są elementem obowiązkowym w zasadzie każdej elektrycznej instalacji. Niezależnie zupełnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny czy też przemysłowy. Liczniki te najczęściej są montowane na ścianie. W jednorodzinnych domach, aby ułatwić pracownikom energetycznego zakładu przeprowadzenie kontroli, wykształciła się pewne praktyka instalowania tegoż urządzenia w linii bezpośrednio ogrodzenie posesji.

Mierniki zużycia energii

Mierniki zużycia energii służą (jak sama nazwa wskazuje) do mierzenia ilości energii przepływającej. Jego wskazania stanowią tak naprawdę podstawę do rozliczania się dostawcy energii i jej odbiorcy. Dzięki nim można określić samą wysokość rachunku za prąd. Funkcją podstawową liczników jest w zasadzie monitorowanie zużycia energii.

Mierniki zużycia energii wskazują samo zużycie energii elektrycznej przez każde z urządzeń elektrycznych w urządzenia. Każde urządzenie posiada funkcję mierzenia mocy oraz także zużytej energii podawanej w kWh. W przypadku przemysłowych budynków, które charakteryzują się dosyć wysokim wykorzystywaniem prądu, jednostką jest mWh.

Liczniki zużycia energii sklep

To jakie liczniki zużycia energii sklep wskazują informacje jest zależne od rodzaju konkretnego urządzenia. Na każdym jednak się znajdują dane o zużyciu sumarycznym prądu, które są wyrażone w megawatogodzinach czy też kilowatogodzinach.

Jeśli liczniki zużycia energii sklep są indukcyjne oraz korzystamy z taryfy całodobowej energii elektrycznej, jedyną informacją, jaką się pojawia na wyświetlaczu, jest właśnie samo zużycie energii. Gdy z kolei korzystamy z taryfy dwufazowej, to licznik posiada zawsze dwa mierniki. Jeden  zajmuje się mierzeniem zużycia prący w dzień, a drugi w nocnych godzinach.

Liczniki zużycia energii dobra cena

Nowsze pod technologicznym względem liczniki zużycia energii dobra cena zawierają dużo większą liczbę danych. Na wyświetlaczu się pojawiają informacje, które dotyczą zużycia sumarycznego zużycia prądu, energii w podziale na poszczególne strefy oraz także rodzaju przez nas wybranej taryfy. Jest wyświetlana także godzina oraz data. Jak widzimy na załączonym obrazku warto zainwestować w liczniki zużycia energii dobra cena.

Sprawdź również: Przedłużacze bębnoweProgramatory czasowe, Rozgałęźniki elektryczne  
Znajdziesz u nas również producentów: ANKASATAV-LINK, Apexis

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl