Kable HDMI-DVI sklep

Technologia cały czas idzie do przodu. Wraz z nowinkami technicznymi zmieniają się sposoby produkcji oraz rodzaje portów używanych w popularnych sprzętach elektronicznych. Co zrobić kiedy chcesz podłączyć starszy monitor do nowego komputera? Albo gdy chcesz wykorzystasz rzutnik, ale Twój laptop nie ma portu DVI? Wykorzystaj kable HDMI – DVI! Dzięki nim połączysz teoretycznie niekompatybilne urządzenia.

Problem z portami?


Masz w domu kilka różnych urządzeń? Wyposażone są one w różnego rodzaju porty a Chciałbyś je połączyć? To nie problem! Po prostu musisz skorzystać z kabli HDMI – DVI sklep. Dzięki tego typu kablom, będziesz mógł połączyć urządzenia obsługujące dwa różne typu portów, jak np. laptop i rzutnik multimedialny. Zależnie od tego jaki rodzaj kabla wybierzesz wykorzystasz go jako połączenie dwóch urządzeń, przedłużacz lub adapter.

HDMI


O co chodzi z tym HDMI? Wszędzie spotykasz ten skrót, ale nie za bardzo rozumiesz co on oznacza? Z języka angielskiego jest to High Definition Multimedia Interface, co oznacza multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości. W praktyce zaś jest to po prostu port audio-video obsługujący najwyższej jakości transmisje. Obecnie jest to najczęściej spotykany port tego typu. Wyposażone w niego są laptopy, monitory, rzutniki i telewizory. Jego uniwersalność powoduje, że w wielu kompaktowych urządzeniach nie stosuje się już innych portów.
 

DVI


Port DVI jest jednym z najpopularniejszych portów AV, aczkolwiek ostatnimi czasy został wyparty przez port HDMI, które oferują lepszą jakość transmisji audiowizualnej. Charakteryzuje się charakterystyczną wtyczką dokręcaną na dwie śruby. Najczęściej wykorzystywany w monitorach i laptopach. Obecnie niewiele sprzętów jest w niego wyposażonych. Jak rozwiązać problem braku kompatybilności pomiędzy tym starszym portem, a obecnie najpopularniejszym portem HDMI? Sprawdź czym są kable HDMI – DVI.

Diabeł tkwi w szczegółach


Decydując się na zakup kabli HDMI – DVI dobra cena  pamiętaj o tym, że nie wszystkie kable są takie same. Mogą one różnić się końcówką, długościom czy materiałem z jakiego są wykonane. Lepszą jakość oferują przewody o wtyczkach wykonanych ze złota. Jeśli  jakość obrazu i dźwięku jest dla Ciebie najważniejsza, warto rozważyć tę opcję. Warto wspomnieć też o tym, że niektóre kable zakończone są przegubem, który pomoże manipulować końcówką oraz przyczyni się do zaoszczędzenia miejsca. Nie męcz się więc dłużej i połącz swoje urządzenia z użyciem kabli HDMI – DVI.

Sprawdź również: AdapteryKable HDMI aktywneKable DisplayPort-DisplayPort
Znajdziesz u nas również producentów: MaxkinSelfSatConceptronic

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl