Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Jaki wybrać głośnik bezprzewodowy?
Jaki wybrać głośnik bezprzewodowy?

Głośniki Bluetooth to jeden z tych rodzai sprzętu, który zaczyna stanowić niezbędnik wyposażenia, nie tylko u nastolatków. Jest niezastąpiony w szczególności w sezonie letnim, w trakcie wypadów na plażę lub łąkę, czy w momentach kiedy muzyka musi wypełniać otoczenie. Ilość głośników Bluetooth dostępnych na rynku jest zadziwiająca, dlatego jak wybrać najlepszy model? I czy jest dostępny model, który króluje ponad innymi? Zdecydowanie każdorazowo wybór należy uzależnić od posiadanych wymogów i sprzętu, jakim dotychczas dysponowaliśmy. 

Sprawa nieznacznie zaczyna się komplikować, kiedy będąc w towarzystwie okazuje się, że kilka osób posiada swój własny głośnik bezprzewodowy ze sobą. O wiele gorzej, kiedy dążą do słuchania przez wszystkich tylko swojej ulubionej muzyki.

W jaki sposób działa głośnik bluetooth?

Wybór głośnika bluetooth należy przede wszystkim uzależnić od sposobu funkcjonowania urządzenia. Kiedy będziemy znali podstawowe wymagania wobec sprzętu, podjęcie ostatecznej decyzji będzie o wiele łatwiejsze. Zdecydowanie najistotniejszą kwestią jest posiadany standard Bluetooth, który musi być jednakowy dla posiadanego urządzenia oraz telefonu lub tabletu. Przykładowo, zarówno mogą posiadać takie same (np. 3.0, 4,0) albo telefon może mieć wyższy standard niż potencjonalny głośnik. Mając do wyboru 3.0 i 4.0 lepiej wybrać sprzęt z wyższym standardem, tj. 4.0, ponieważ charakteryzuje się on większą energooszczędnością. Wówczas czas pracy głośnika jest o wiele dłuższy, co szczególnie jest nieocenione podczas pobytu poza domem.

Jednocześnie podczas wyboru głośnika należy zwrócić uwagę na posiadany przez niego profil gwarantujący dobrą jakość dźwięku. W tego typu urządzeniach najczęściej jest spotykany A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Za następny wyznacznik kompatybilności uznaje się wsparcie kodeka aptX, który określany jest najbardziej innowacyjny standard pozwalający na odtwarzanie muzyki o jakości porównywalnej do płyty CD. Przyjmuje się, że aptX jest najczęściej wspierany przez: głośniki, tablety oraz smartfony z wyższych półek cenowych. Kiedy dany telefon nie będzie obsługiwał wskazanego kodeka to cały zakup nie będzie posiadał głębszego sensu.

Wybierając głośnik należy także zwrócić uwagę na obecność standardu AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile). W rzeczywistości nie odnosi się on do jakości odtwarzanego dźwięku. Ten standard posiada odzwierciedlenie w możliwościach sterowania urządzeniem, a dokładniej rzecz ujmując do kontroli włączanej muzyki i rozmów telefonicznych. Do poprawnego działania konieczne jest posiadanie kompatybilności z AVRCP.

Głośnik bezprzewodowy - jaki wybrać?

Stając przed wyborem głośnika Bluetooth należy dokładnie określić przyszły sposób użytkowania. Czy będzie wykorzystywany do słuchania muzyki, czy też będzie częstym towarzyszem naszych podróży. A może czy po prostu ma być nad wymiar głośny? W zależności od potencjalnego sposobu użytkowania należy zindywidualizować wybór głośnika.

Głośnik bezprzewodowy do słuchania

Wybierając sprzęt, który musi wyłącznie umożliwić głośniejsze słuchanie muzyki, można nie tylko zaoszczędzić, ale przede wszystkim uniknąć dokonywania dogłębnego researchu. Takie urządzenie nie musi posiadać ponadprogramowych funkcji, dodatków, możliwości sterowania rozmowami za pomocą przycisku. Wystarczy, że będzie miał możliwość obsługi standardu aptX, który powinien być także w sprzęcie źródłowym służącym do odtwarzania muzyki. Najlepszym rozwiązaniem jednak będzie wybór głośnika z opcją stereo i tym, który będzie posiadał bass-reflex.

Głośnik bezprzewodowy a podróże

W podróży ogromne znaczenie posiada rozbudowana funkcjonalność. Warto, aby wykazywał odporność na wstrząsy, pyły i zachlapania. Warto, aby był wzbogacony o wzmocnioną konstrukcję. Podróżując warto zabierać ze sobą głośnik, który posiada dodatkową zawieszkę pozwalającą na przyczepienie sprzętu np. do plecaka, a także z możliwością komunikatów głosowych. Korzystając z głośnika w ciemności najlepiej sprawdzają się te z wypukłymi przyciskami. Na dłuższe podróże warto zakupić głośnik z powerbankiem, który umożliwi dostarczenie energii w nagłej sytuacji np. do telefonu.

Najgłośniejszy głośnik bezprzewodowy

Duży rozmiar głośnika nie zawsze odzwierciedla możliwą głośność urządzenia. Oczywiście posiada to znaczenie w przypadku profesjonalnych sprzętów lub tych z wyższej półki cenowej.

Kupując głośnik z myślą, że będzie nam służył przez długie lata należy zdecydować o zakupie głośnika, który będzie posiadał przyciski sterowania (regulacja głośności, zmiany utworów) oraz głośnik basowy.

Sprawdź więcej naszych poradników:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl