Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Inteligentny dom - zautomatyzowane funkcje
Inteligentny dom - zautomatyzowane funkcje

Salon jest jednym z miejsc, gdzie domownicy spędzają wspólnie czas. Wykorzystywany jest także do przyjmowania gości, ale także do relaksacji. Pełni wiele funkcji, co sprawia, że jest doskonałym miejscem do zastosowania inteligentnego domu. Wskazujemy kilka przykładów wykorzystania inteligentnego domu.

Zautomatyzowane funkcje

Ustawienie odpowiedniego naświetlenia

W wielu domach salony są pomieszczeniem o dużym nasłonecznieniu. W trakcie dnia niejednokrotnie zachodzi konieczność ograniczania dostępu światła, co generuje konieczność wstawania. Światło słoneczne nie jest stałe w ciągu dnia, co sprawia, że różnie kształtuje się oświetlenie w salonie.

Wyposażenie domu w czujniki natężenia światła pozwala na zautomatyzowanie pracy żaluzji, które współgrają ze słońcem. Wyręcza domowników w regulowaniu poziomu żaluzji. Co więcej, wieczorami system sam potrafi zatroszczyć się o prywatność domowników dzięki zasłonięciu żaluzji.

Oszczędne ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu jest jednym z tych funkcji, która pochłania ogromną ilość środków. Salon z uwagi na wielkość jest jednym z tych pomieszczeń, które pochłania najwięcej ciepła.

Inteligentny dom może również sterować ogrzewaniem. Obniża temperaturę, kiedy w domu nikogo nie ma. Jednocześnie przed powrotem do domu załącza intensywniejsze grzanie. W nocy i przy otwartym oknie także obniża temperaturę.

Muzyka w salonie

Systemy multiroom są wyposażone w systemy, które sterują muzyką.

Muzyka w domu

System multiroom umożliwia odtwarzanie muzyki z niemalże każdego źródła, bez względu na to, w którym pomieszczeniu się znajduje. System może odtworzyć muzykę z innego pomieszczenia niż tego, w którym znajdują się domownicy.

Komfort sterowania

Wykorzystanie systemu multiroom umożliwia w pełni komfortowe zarządzenie odtwarzaną muzyką. Praca każdym odtwarzaczem w domu może być sterowana przy pomocy jednego pilota. Inteligentny dom może być zarządzany przy pomocy pilota i nie odnosi się to wyłącznie do muzyki.

Jednocześnie można zarządzać muzyką poprzez urządzenia mobilne. Tablet doskonale spełnia rolę sterowania muzyką. Umożliwia ułożenie playlisty i pomieszczenie w którym będzie odtwarzana.

Bardzo wygodną możliwością jest zarządzanie muzyką z poziomu urządzeń mobilnych. Przy pomocy tabletu możemy przejrzeć całą bibliotekę z muzyką, wybrać playlistę

Sceny – oszczędzaj czas i odpoczywaj

W salonie można stwarzać rozmaite sceny. Pozwalają one na zwiększenie komfortu domowników, oszczędność czasu, a także wykonanie określonych czynności za mieszkańców.

Do najczęściej wykorzystywanych scen w salonie można zaliczyć:

  • “Powrót z pracy”- umożliwia automatyczne dostosowanie domu do posiadanych przyzwyczajeń, które towarzyszą po powrocie do domu. Istnieje tu całkowita swoboda ustawień, np. zasłonięcie rolet, włączenie telewizora lub radia na wybieranym kanale, zapalenie niektórych świateł.
  • "Kino" - w momencie wybrania funkcji, dom samodzielnie tworzy ulubiony klimat. Co więcej, projektor i ekran wysuwają się samodzielnie.
  • "Spotkanie" - dostosowanie atmosfery w domu do wizyty gości, w szczególności tych niespodziewanych. Pozwala to na włączenie wentylacji, zapalenie konkretnych świateł i włączenie muzyki w tle.
  • "Czytanie" - inteligentny dom potrafi stworzyć warunki odpowiednie do czytania, np. wyłączenie innych urządzeń oraz zapalenie światła w ulubionym miejscu do przebywania z książką. 
  • "Drzemka"- pozwala stworzyć warunki do idealnej drzemki. Co więcej, każdy z domowników może posiadać własne ustawienia dotyczące drzemki. 
  • "Impreza"- podczas przyjęcia w całym domu można stworzyć korzystne do tego warunki. Wówczas muzyka jest odtwarzana w kilku pomieszczeniach w jednym czasie. Ta scena umożliwia automatyczne włączenie kostkarki w lodówce, jednocześnie może dostosować przepływ powietrza do ilości gości.

Dopasowanie scen do potrzeb

Powyższe przykłady to wyłącznie namiastka możliwości, które można stworzyć w inteligentnym domu. Istnieje całkowita swoboda w ustawianiu poszczególnych funkcji, co pozwala jednocześnie spełnić wymagania każdego mieszkańca.

Inteligentny dom - oszczędność i wygoda

Wyposażenie salonu w inteligentny system to świetne posunięcie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim pieniądze. Umożliwia wyręczenie domowników w wielu czynnościach. Jednocześnie stwarza idealne warunki do odpoczynku po pracy i pozwala wykonywać inne, ważniejsze czynności.

Sprawdź więcej naszych poradników:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl