Konwertery HDMI - AV

Osoby, które posiadają starsze, ale jednocześnie wciąż sprawne telewizory bardzo często się zastanawiają jak podłączyć do nich HDMI. Rozwiązaniem mogą się okazać konwertery HDMI – AV. Konwertery HDMI – AV dają możliwość przejścia z sygnału HDMI do analogowego. Dzięki emu podłączyć możemy sprzęt nowoczesny z wyjściem HDMI – dekoder, odtwarzacz DVD/Blu-ray, konsolę do gier, kamerę HDMI do telewizora, który posiadana jedynie analogowe wejście w postaci Scart czy też RCA.

Konwertery HDMI – AV sklep

Konwertery HDMI – AV sklep obsługują rozdzielczości wysokie sygnału wejściowego HDMI do 1080o. Obraz skalowany jest do rozdzielczości SD oraz przetwarzany do analogowej postaci. Przy pomocy specjalnego przełącznika wybrać można format analogowego sygnału – NTSC lub PAL.

Konwertery HDMI – AV sklep to urządzenia, które są zasilane przy pomocy złącza o typie USB. W zestawie znajduje się kabelek. Możemy go podłączyć oczywiście do gniazda USB, na przykład w komputerze dekoderze lub też w odtwarzaczu DVD. Jednak jeśli nie mamy w pobliżu żadnego gniazda wolnego USB, to możemy zasilanie podłączyć z sieci poprzez sieciowy adapter z gniazdem USB.

Konwertery HDMI – AV dobra cena

Konwertery HDMI – AV dobra cena posiadają wyjścia analogowe o typie Cinch (RCA) – żółty służy do podłączenia kompozytowego sygnału wizji oraz także biały czy też czerwony do podłączenia dźwięku stereo. Złącza tego typu powszechnie występowały w sprzęcie wideo oraz w sprzęcie audio. Jeśli jednak zamiast złączy RCA nasz telewizor posiada tylko euro złącze (gniazdo w typie Scart), zastosować można do połączenia kabel Scart-Cinch.

Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować ofertę konwertery HDMI – AV dobra cena. W ofercie tej znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań. Wybierzemy dla siebie odpowiedni konwerter. Tego możemy być pewni. O czym należy pamiętać? Na pewno nie kierujmy się ceną. Najważniejsze są parametry techniczne. Są one bowiem najważniejsze. Nawet w tak prostych produktach jak konwertery poszczególne parametry są niezmiernie ważne. Nie można się sugerować jedynie ceną, ponieważ można wyjść na tym naprawdę niezbyt dobrze.

W przypadku wyboru konwerterów można pokusić się o pomoc fachowców w sklepie. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do swoich wyborów, rozwiejmy wszelkie swoje wątpliwości. U niektórych może być naprawdę ich dosyć sporo. Nie bójmy się zadawać pytań. Nie bójmy się głupich pytań, ponieważ takowych nie ma. Lepiej pozbyć się wszelkich wątpliwości i mieć pewność.

Sprawdź również: Transmitery AVKable Euro SCART, Rozdzielacze Euro Scart
Znajdziesz u nas również producentów: InvertoCabelcon, Global Invacom

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl