Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Gniazda RTV, komputerowe z uziemieniem

We wszystkich polskich domach oraz miejscach pracy można spotkać popularne gniazda RTV zwane również antenowymi. Są niezbędne, aby móc podłączyć do nich urządzenia elektroniczne. Często montowanymi, nie tylko w domach ale także w biurach, są gniazda komputerowe. Te umieszczane są zazwyczaj przy stanowiskach wyposażonych w komputery stacjonarne. Co sprawia, że możemy bez przeszkód korzystać z gniazdek elektrycznych podpinając pod nie urządzenia? Pamiętajmy, że na jakość odbieranego sygnału, czyli obraz i dźwięk w odbiorniku, wpływa jakość instalacji elektrycznej. Natomiast dzięki odpowiedniemu gniazdku można podłączyć odbiorniki do sygnału odbieranego przez antenę z nadajnika i cieszyć się bezpiecznym korzystaniem z praktycznych urządzeń.

 

Gniazda RTV z uziemnieniem czy bez uziemnienia?

Poszukując odpowiedniego gniazda RTV można natknąć się na te z uziemnieniem i te, które go nie posiadają. Na które się zdecydować? Instalacja gniazdek elektrycznych z bolcem uziemiającym jest niezbędna w przypadku zamiaru podłączenia urządzeń o dużej mocy, jak sprzęt RTV lub AGD. Do pozostałych sprzętów czy oświetlenia wystarczające będą gniazdka elektryczne bez uziemnienia. Takie rozwiązanie powinno się zastosować również w przypadku planowania korzystania ze starszych sprzętów, które nie posiadają kabli z końcówką uniemożliwiającą ich wpięcie do gniazdka z uziemnieniem. Najlepiej jest zamontować w domu oba rodzaje gniazdek, w zależności od ich przeznaczenia.

 

Gniazda komputerowe

Gniazda komputerowe służą do podłączenia kabla miedzianego typu skrętka i udostępnienia gniazda RJ-45 do podłączenia przez urządzenia sieciowe. Gniazdo należy dobierać według typu kabla, który ma być do niego podłączony. Jakie jest ich zastosowanie? Gniazda komputerowe są bardzo przydatne w miejscach, w których korzystasz z infrastruktury komputerowej. Gniazdo RJ45 służy do uzyskania dostępu do internetu lub tworzenia sieci komputerowych. Znajdą także zastosowanie w domu, w przypadku, gdy nie posiadamy bezprzewodowego internetu.

 

Mocując gniazdo w ścianie, pamiętaj o umieszczeniu ich w pobliżu źródła energii elektrycznej oraz możliwie blisko podłogi. Pozwoli to podłączyć sprzęt możliwie najkrótszym kablem, co zminimalizuje tłumienie sygnału oraz zapewni estetyczny wygląd. W tym ostatnim pomaga także możliwość doboru koloru gniazda RTV w sklepie. Kolejną ważną informacją jest to, że gniazda RTV dostępne są w dobrych cenach, dzięki czemu konieczność montażu gniazdek aż tak bardzo nie obciąży domowego budżetu.

Sprawdź również: Mediaporty mebloweRamki jednokrotneWłączniki dotykowe
Znajdziesz u nas również producentów: LextonKTecLinbox

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl