Głośniki Komputerowe dla gamerów

Głośniki komputerowe, istota dźwięku

Głośniki komputerowe są z założenia sprzedawane do użytkowania z komputerami. Pomimo tego są one zazwyczaj przystosowane do innych, różnorodnych zastosowań audio. Można używać je na przykład do odtwarzacza MP3. Głośniki komputerowe zwane również głośnikami multimedialnymi mają wbudowany wzmacniacz wewnętrzny i jednocześnie wymagają podłączenia do źródła zasilania, które może zostać połączone za pomocą zasilacza sieciowego, baterii lub portu USB. Złącze sygnału wejściowego to zwykle wtyk o grubości 3,5 mm. Zazwyczaj owe złącze charakteryzuje się kolorem limonkowym, postępuje zgodnie ze standardem komputera. Nowoczesne głośniki bezprzewodowe nie wymagają połączenia w ogóle, gdyż są one zasilane bateriami i Bluetooth. Wiele komputerów posiada wbudowane głośniki i bardzo niskiej mocy, w momencie kiedy głośniki zewnętrzne zostają podłączone, głośniki wewnętrzne komputera zostają wyłączone.

Rodzaje głośników

Głośniki komputerowe różnią się od siebie bardzo w zależności od ich jakości i ceny. Wewnętrzne, wbudowane głośniki komputerowe są małe i zazwyczaj ich jakość oraz jakość przekazywanego dźwięku nie jest najlepsza. Niektóre głośniki komputerowe są wyposażone w możliwość korekcji dźwięku - basu i trebli. Dla lepszej jakości dźwięku do komputera są zazwyczaj podłączane zewnętrzne głośniki. Posiadają one dużą moc i wysokiej jakości instalację. Najczęściej wybieranymi głośnikami komputerowymi są głośniki do komputera i laptopa. Wspomniane modele są najbardziej popularne ze względu na swoje atrakcyjne, nieduże rozmiary, dobrą jakoś w stosunku jakości do ceny i swoją niepodważalną wszechstronność. Bardzo dobrze funkcjonują jako głośniki do oglądania filmów i oczywiście słuchania muzyki. Najczęściej zestawy głośników komputerowych obejmują subwoofer oraz dwa głośniki.

Głośniki przewodowe i bezprzewodowe

Głośniki komputerowe przewodowe zapewniają bardzo stabilne połączenie co daje wysoką jakość dźwięku. Na rynku występują też modele, które obsługują komunikację bezprzewodową Bluetooth. Głośniki bezprzewodowe posiadają jedną główną zaletę, jaką jest brak okablowania. Pozwala to na proste, nieskomplikowane ułożenie głośników. Zapobiega plątaniny kabli otaczających elektronikę. Do takiej łączności bezprzewodowej są używane: moduł Bluetooth, ale również sieć WiFi. Oferta głośników komputerowych bezprzewodowych zawiera głośniki stacjonarne, które muszą zostać podłączone do zasilania, oraz głośniki komputerowe przenośne. Te drugie umożliwiają dużo większą swobodę w ich korzystaniu natomiast trzeba je ładować. 

Sprawdź również: Słuchawki, Wzmacniacze głosu, Głośniki Wolnostojące
Znajdziesz u nas również producentów: LextonEMP-CENTAURILTC

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl