Generatory Arbitralne funkcyjne

Generatory arbitralne, skrótowo nazywane (AWG) pozwalają wygenerować zdefiniowany przez użytkownika przebieg o dowolnej wielkości. Generatory funkcyjne, w przeciwieństwie do generatorów (AWG) mogą generować tylko niestandardowy przebieg okresowy, dzięki czemu generatory arbitralne mogą posłużyć do wielu bardziej skomplikowanych i często precyzyjnie zaprogramowanych przebiegów, generowanych w tzw. trybie arbitralnym, ograniczonym tylko i wyłącznie przez ustaloną wcześniej częstotliwość.

W rezultacie generatory arbitralne są rodzajem sprzętu testowego, który jest w stanie wytworzyć praktycznie każdy wymagany kształt przebiegających elementów, wraz z wymierzeniem takich ustawień jak amplituda, polaryzacja czy kąt przesunięcia fazowego.

 

Generatory arbitralne – urządzenia doskonałe do pracy w środowisku elektronicznym

Generatory arbitralne sklep wykorzystywane są w wielu dziedzinach, w których wymagane jest specjalistyczne obliczenia przebiegu fal sygnałowych. Mogą one dotyczyć wielu różnych sektorów przemysłu elektronicznego. Generatory arbitralne w swojej strukturze przypominają generatory funkcyjne, ale oferują znacznie większy poziom elastyczności w zakresie generowania przebiegów fal elektronicznych, znajdując zastosowanie w o wiele większej ilości dziedzin.

 

Generatory arbitralne – profil działania urządzeń arbitralnych

Generatory skonstruowane na arbitralnej strukturze definiowane są głównie przez dwie najważniejsze specyfikacje dla tego typu generatorów. Mowa tutaj o rozdzielczości i prędkości, które podczas wybierania najlepszego generatora arbitralnego powinny być wzięte pod uwagę, z tego względu, iż określają one precyzje, z jaką można odtworzyć przebieg fal. Są one regulowane przez różne elementy w obwodzie generatora arbitralnego.

Generatory arbitralne oparte na systemach (DDS) mogą tworzyć sygnały z precyzyjnie kontrolowanymi przesunięciami faz lub częstotliwościami zależnymi od wielu, ustalanych w czasie rzeczywistym współczynników. Umożliwia to generowanie sygnałów, takich jak wielofazowe fale sinusoidalne, czy symulację sygnałów z przekładniowych układów mechanicznych takich jak silniki odrzutowe. Możliwe są również złożone modulacje między kanałowe.

Generatory arbitralne dobra cena, jakie oferowane są w ofercie sklepu to niezwykle przydatne urządzenia, znajdujące zastosowanie w wielu dziedzinach związanych z testowaniem obciążenia odbiorników elektronicznych, czy wykorzystywaniu pomiarów w ramach badania komunikacji optycznej. Nowoczesne generatory arbitralne są bardzo elastyczne i mogą być używane do tworzenia bardzo specyficznych przebiegów sygnału elektrycznego w wielu innowacyjnych dziedzinach technologicznych.

Sprawdź również: Multimetry cyfroweMierniki Analogowe dla edukacjiOscyloskopy
Znajdziesz u nas również producentów: CROWBADMORAPEBOX

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl