Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Drzwiczki rewizyjne

Drzwiczki rewizyjne to małe drzwiczki służące do zamaskowania otworów rewizyjnych, znajdujących się w niezamurowanym kawałku ściany, o kształcie prostokąta. Otwory takie umożliwiają dostęp między innymi do przewodów wentylacyjnych, wodomierzy, syfonów, filtrów czy zaworów. Pozwalają na regularne ich czyszczenie i szybką naprawę w razie awarii. Aby jednak dobrze komponowały się z pomieszczeniem, warto zasłonić je właśnie drzwiczkami rewizyjnymi

Drzwiczki rewizyjne - tylko do łazienki i kuchni?

Drzwiczki rewizyjne zazwyczaj umieszczane są w łazienkach i kuchniach, gdzie potrzebny jest dostęp do wyżej wymienionych syfonów i zaworów. Jeśli jednak w salonie znajduje się kominek, niezbędne będą również i tam. Aby móc bezpiecznie korzystać z kominka i zapewnić jego funkcjonalność należy go regularnie czyścić z nadmiaru sadzy. Co za tym idzie, potrzebny jest dostęp do elementu przewodu kominowego. Aby kominek nie tracił przez to na swoim uroku, warto wówczas zamontować drzwiczki rewizyjne. Należy pamiętać o tym, że otwory rewizyjne przy przewodzie kominowym, a otwory rewizyjne w kuchni czy łazience będą różnić się do siebie wielkością. Drzwiczki rewizyjne sklep posiada na szczęście drzwiczki w różnych wymiarach. Spokojnie więc będzie można dopasować ich rozmiar do wielkości otworu oraz to czy zamontowane mają być w pionie czy poziomie.

Drzwiczki rewizyjne - jak wybrać odpowiednie?

Jak wspomniane jest wyżej, należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar drzwiczek. Jednak to nie wszystko. Mimo, że drzwiczki rewizyjne są neutralne i nie mają za zadanie ozdabiać pomieszczeń, to w miejscach gdzie są widoczne, ważne jest aby zwrócić uwagę na kolor. Przeważnie wybiera się te w kolorze białym, ale występują również metaliczne. Jeśli żadne z podanych kolorów nie odpowiada wnętrzu, można wybrać aluminiowe i przemalować je na dowolny kolor. Istotnym elementem jest również posiadanie uchwytu do swobodnego otwierania. Drzwiczki rewizyjne dobra cena nie zaskoczą nas wygórowaną ceną za nie, ale zaskoczą tym, że są zamykane na kluczyk. Dzięki temu, osoby posiadające dzieci nie będą musiały się martwić, że ich pociechy włożą swoje rączki tam, gdzie nie powinny. Wybierając drzwiczki rewizyjne do kominka, należy pamiętać, aby nie wybierać tych zrobionych z plastiku - z uwagi na wysoka temperaturę. Tam niezbędne będą metalowe. Najlepszym wyborem do montażu drzwiczek są te, które posiadają w ramce magnezy, bądź te które można przykleić. Oszczędza to dodatkowej pracy przy mocowaniu ich oraz zapewnia ładniejszy wygląd niż drzwiczki pokryte dodatkowymi śrubami. 

Sprawdź również: Obudowy NatynkoweObudowy TelekomunikacyjneObudowy podtynkowe
Znajdziesz u nas również producentów: NETGEARHiMirrorGembird

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl