Mierniki Cęgowe

Mierniki cęgowe są jednymi z najczęściej używanych urządzeń pomiarowych w elektryce. Ich budowa pozwala na bezdotykowy oraz nieinwazyjny pomiar prądu. Dzięki temu możemy poznać wartość jego natężenia bez rozwierania przewodów w mierzonym układzie jakby to miało miejsce przy użyciu tradycyjnego amperomierza. W wielu przypadkach odłączenie przewodów w instalacji byłoby niemożliwe ze względu na ciągłość produkcyjną zakładu w którym dokonujemy pomiaru, niebezpieczeństwo zwarcia lub narażenie osoby wykonującej pomiary na niebezpieczeństwo. Jest to kwestia bardzo ważna ponieważ wiele firm nie może sobie pozwolić na zatrzymywanie urządzeń produkcyjnych i wszelkie pomiary natężenia prądu odbywać się musza podczas ich normalnej pracy. Dlatego też każdy warsztat utrzymania ruchu, jak i każdy fachowiec zajmujący się pomiarami, powinien być wyposażony w mierniki cęgowe. Zapewniają one nie tylko wygodę pracy, ale także bezpieczeństwo pomiaru. Z tego powodu też mierniki cęgowe są podstawowym asortymentem każdego sklepu z elektroniką pomiarową.

Właściwości mierników cęgowych

  Większość obecnie dostępnych na rynku mierników pozwala na cęgowy pomiar zarówno prądów stałych (DC), jak i przemiennych (AC). Prócz tego oferują także możliwość podłączenia przewodów umożliwiających pomiar innych wartości typowych dla multimetrów.  Najczęściej są to pomiary napięcia stałego, napięcia przemiennego, rezystancji, pojemności, częstotliwości a nawet temperatury. W celu zapewnienia jak największej pewności pomiarów wiele mierników posiada funkcję pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej (True RMS). Pozwala to na uzyskanie jak najdokładniejszych wyników w warunkach przebiegów odkształconych. Pomiar natężenia prądu odbywa się poprzez wybranie odpowiedniego pomiaru na mierniku oraz zaciśnięciu cęgów wokół przewodu.

Mierniki cęgowe - oferta naszego sklepu!

   W naszej ofercie znajdą Państwo jedynie najwyższej jakości mierniki cęgowe w dobrej cenie. Ich wysoka jakość zapewniona jest przez renomowanych producentów posiadających wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętów pomiarowych. Wyposażone są one w wygodne interfejsy, podświetlane wyświetlacze oraz wiele innych udogodnień i funkcji. Wśród nich wymienić można przede wszystkim etui wykonane z antypoślizgowych materiałów dzięki którym mierniki nie wypadają z dłoni, dodatkowe oprogramowanie, czy też True RMS. 

Nasz sklep sprzedaje mierniki cęgowe posiadające wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania oraz certyfikaty pomiarowe potwierdzające skuteczność pomiarów. Dobra cena mierników cęgowych uwarunkowana jest ich nienagannym projektem. Pozbyto się w nich wszelkich zbędnych elementów i zastąpiono je bardziej wytrzymałymi a jednocześnie ekonomiczniejszymi rozwiązaniami.

Sprawdź również: Mediaporty meblowe wpuszczane, Oświetlenie LED, Naświetlacze LED
Znajdziesz u nas również producentów: CABSTONEDuracell, MicropowerETRIX

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl